Aktualno

21. november svetovni dan televizije

 

21. november so Združeni narodi na seji Generalne skupščine leta 1997 razglasili za svetovni dan televizije.

 

Tako so Združeni narodi potrdili svojo zavezanost načelom Ustanovne listine Združenih narodov in načelom svobode informacij ter načelu svobode medijev in medijskega pluralizma.

Na 21. in 22. november leta 1996 je potekal prvi svetovni forum posvečen televiziji, na katerem so predstavniki medijev razpravljali o vedno večjem pomenu televizije v današnjem svetu.

 

Televizija kljub vse bolj razširjeni rabi interneta krepi svojo vlogo v družbi.

 

Slovenci smo prvo televizijsko postajo TV Ljubljana z rednim programom dobili 28. novembra 1958. RTV Ljubljana je bila del skupne televizijske mreže RT Jugoslavija. Leta 1990 dobimo prvo zasebno televizijo Kanal A. Program v barvah pa smo Slovenci dobili v sedemdesetih letih 20. stoletja.

 

Trenutno v Sloveniji oddaja okoli 45 televizijskih programov. Razdeljeni so glede na status, tako poznamo javno televizijo, komercialno, lokalno, regionalno. Nekatere izmed njih imajo status posebnega pomena, saj v svoj program vključujejo tudi vsebine, ki niso zanimive za oglaševalce.

 

 

Da je televizija za Slovence zelo pomembna, nam pove podatek, da jo v povprečju gledamo kar tri ure in 22 minut na dan, od tega slovenske programe dve uri in pol, tuje pa dobrih petdeset minut.

 

Ker 1. decembra letos Slovenija ukinja oddajanje analognega signala, si lahko več o tej posodobitvi preberete na:

 

   

Nazaj

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Rok za prijavo 14. 2. 2025

Nagrada Outsider

Revija Outsider, ob 10-letnici delovanja, razpisuje evropsko nagrado ...

Mladinski inkubator Uvod v delo na daljavo

Prvi koraki k digitalnem nomadstvu

Zavod Ypsilon vabi na brezplačni dogodek “Prvi koraki k digitalnemu ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A