Aktualno
Dobili zmagovalce prve MCŠ KaeS bitke
Srečanje mladih, iz celotne občine Šentjur, ob zaključku projekta „Najdi svojo pot“
V Gorici pri Slivnici je bilo v soboto, 17. septembra, resnično vroče. A ne samo zaradi čudovitega, bolj poletnega, kot jesenskega dne, ampak tudi zaradi napete bitke, prve MCŠ-jeve KaeS bitke. Mladinski center Šentjur je v želji, da bi povezal mlade iz celotne občine in jim predstavil rezultate projekta "Najdi svojo pot", pripravil zanimive in zabavne igre. Pri pripravah srečanja je pomagalo skoraj 20 prostovoljcev.
► |
Tekmovalo je 26 mladih iz 4 krajevnih skupnosti in ekipa mladinskega centra. Pomerili so se v 8 igrah. Pri prvi igri „Baby steps“, so se vrnili v svoje otroštvo, v čas, ko so shodili. Nato so si z dvometrskimi loparji podajali jabolka in pazili, da ga niso izgubili. Kljub temu, da je bilo poletno vroče, jih je čakala igra „Alpsko smučanje“, v kateri so slavile tiste ekipe, ki so bile najbolj usklajene. Samo tako so uspešno presmučali čez polje in nazaj. Seveda je po vsakem
smučanju potrebno priti domov, tako je sledila igra „Vlak“. A tekmovalci niso imeli sreče, vlakec je šel vzvratno in še oviram so se morali izogibati.
Sonce je vedno bolj pripekalo in kar dišalo je po urejanju okolice. Ekipe so si morale ustvariti oziroma tlakovati pot do cilja, a niso imele dovolj tlakovcev, pa vendar so morali vsi na priti na cilj. In po tako napornem tekmovanju je sledila osvežitev z vodnimi baloni, saj so si jih podajali do cilja in pri tem premagovali 7 metrske razdalje.
Nato je prišla na vrsto igra „Pokanje balonov“. Igra se je spremenila v pravo bitko, saj je vsak tekmovalec imel ob gležnju privezan svoj balon in nalogo izločiti čim več tekmovalcev. Seveda iz nasprotnih taborov, pokalo je kot v pravi bitki. Za veliki finale je sledila še vožnja „samokolnice“ čez igralno polje in nazaj.
Na prvi MCŠ KaeS bitki je slavila ekipa iz mestne skupnosti Šentjur. Na drugo mesto so se uvrstili mladi iz krajevne skupnosti Dramlje, na tretje pa mladi, ki prihajajo iz krajevne skupnostni Šentjur-Rifnik. Četrto mesto so zasedla tekmovalci iz krajevne skupnosti Ponikva. Zadnji, torej peti pa so tekmovalci iz ekipe Mladinskega centra Šentjur.
►
|
Preberite še: |
Skoraj 20 prostovoljcev je pomagalo pri prvi MCŠ KaeS bitki. Pomagali so oblikovati igre, pripraviti in poiskati potrebne rekvizite. Pomagali so tudi na dan prireditve, ko so na travi označili šest igralnih polj, ki so skupaj obsegala več kot 500 m2. Pripravili so tudi rekvizite, postavili razstavo o prostovoljstvu in pripravili stojnico, na kateri so lahko mladi in ostali obiskovalci izvedeli več o projektu „Najdi svojo pot“.
Projekt "Najdi svojo pot" se je odvijal v letu 2011, z namenom mladim ustvariti podporno okolje, ki jim bo v pomoč pri postavljanju, načrtovanju in realizaciji njihovih poklicnih ter življenjskih ciljev. Na stojnici smo predstavili rezultate projekta. Tako so si lahko ogledali priročnik "Najdi svojo pot" in priročnik "Učenje mala mal'ca". Lahko so izvedeli več o delu brezplačne svetovalne pisarne za mlade. Prav tako, pa so se lahko seznanili s srečanji z uspešnimi posamezniki, gostili smo ustvarjalca spletnih vsebin Luko Marčetiča, znamenito slovensko igralko Štefko Drolc in najboljšo slovensko smučarsko tekačico Petro Majdič. Predstavili so potek in rezultate z mladinskih raziskovalnih projektov. Na prvem mladinskem raziskovalnem projektu so mladi preučevali učne stile, nastal je priročnik "Učenje mala mal'ca". Na modeliranju so raziskovali in razmišljali kot Einstein, Da Vinci in Freud. Spoznali so, kako delujejo uspešni posamezniki in kako lahko sami tako razmišljajo in delujejo. Obiskovalci so se lahko seznanili tudi s potekom srečanj mladih "Čas, da najdeš svojo pot".
► |
Mladinski center Šentjur se za pomoč, pri pripravi iger in za posojo rekvizitov, zahvaljuje Društvu podeželske mladine Šentjur in Planinskemu društvu Slivnica. Zahvaljujemo se tudi Piceriji Osmica, Istok Žnidar s. p.
Srečanje mladih iz občine Šentjur je potekalo v okviru projekta "Najdi svojo pot".
Projekt sofinancira EU
Projekt "Najdi svojo pot" je sofinanciran iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, os Leader, pod okriljem Lokalne akcijske skupine "Od Pohorja do Bohorja".
Nazaj