Aktualno

Ali veš kam se obrniti ob stiskah/težavah za pogovor?

Vsako leto 10. oktobra je svetovni dan duševnega zdravja. Gre za dan, ki je namenjen ozaveščanju o duševnem zdravju na vseh ravneh: od preprečevanja in prepoznavanja do zdravljenja. Čeprav je vsak dan pomembno, da se zavedamo, kako se počutimo in da sta duševno zdravje in dobro počutje ena izmed temeljev za zadovoljno življenje, je eden od temeljev tudi dovolj spanja. Prav tako noben človek ni popoln in nima samo dobrih dnevov in je ok, če se kakšen dan ne počutimo dobro, v kolikor pa je teh dni preveč, pa je ok, da poiščemo tudi pomoč, pogovor, razumevanje, za stiske, ki nas pestijo in nam jih drugi lažje pomagajo uvideti in razrešiti ali omiliti.

Spodaj je zbranih več različnih oblik:

Priročnik Kaj lahko naredim, da mi bo lažje (povezava) je dostopen tudi na spletnem mestu To sem jaz, kjer lahko mladi prek spletne svetovalnice kontaktirate strokovnjaka in ga prosite za pomoč. Osnovnošolcem in srednješolcem, v dijaških domovih in vseh vzgojnih zavodih je pomoč na voljo tudi v pisarni svetovalne službe in pri učiteljici ali učitelju.

Spletna stran Programa Mira o veliko različnih stvareh, ki se dogajajo v Mladostništvu. (npr. S čim se soočam v obdobju pubertete, Smo mladostniki res tako težavni? Odnosi s starši v mladostništvu,...)

Kako se počutiš? Lahko si pomagaš z Abecedo čustev. Več o tem si lahko prebereš tukaj.


Psihosocialno svetovanje na Mladinskem centru Šentjur

Psihosocialno svetovanje je namenjeno mladim, od 12 do 30 let, ki iščejo osebo, s katero se lahko pogovorijo, ko so v stiski. Svetovanje poteka individualno, je zaupno in brezplačno. Namenjeno je mladostnikom in ostalim za izboljšanje življenjske kvalitete (npr. izboljšavo medsebojnih odnosov) ali soočanje z lažjimi osebnimi težavami. Osredotoča se na reševanje trenutnih izzivov, stisk in tegob, kar zajema tudi naša čustva in počutje. Več informacii tukaj.
Prijave na: psihosoc.svetovanje@gmail.com


Otroci in mladostniki (in drugi) lahko v stiski pokličete na katero izmed telefonskih številk, ki so večinoma brezplačne:

  • Tom telefon: 116 111, vsak dan od 12. do 20 ure,
  • Telefon Samarijan: 116 123, 24 ur na dan,
  • Prisluhnem ti: 031 50 60 50, vsak dan od 16. do 20. ure,
  • Mladi zmaji: 041 662 132, vsak delovni dan od 10. do 17. ure,
  • Unicef Slovenija: 031 510 200, vsak dan od 9. do 17. ure,
  • Stik, psihosocialna pomoč: 031 702 938,
  • POSVET: 031 704 707, vsak delovni dan med 8. in 16. uro
  • klic v duševni stiski (Univerzitetna psihiatrična klinika Ljubljana): 01 520 99 00, vsako noč med 19. in 7. uro zjutraj,
  • urgentna psihiatrična ambulanta: 01 475 06 85, vsak dan med 8. in 12. uro,
  • v nujni stiski: 112.

~ Strokovno podporo in pomoč lahko otroci, mladostniki in starši dobite tudi v regionalnih centrih za duševno zdravje otrok in mladostnikov. Več na povezavi

~ Preko elektronske pošte se lahko mladostniki brezplačno obrnete na Društvo za psihološko svetovanje Kameleon: info@svetovalnicakameleon.si ali pogovor@svetovalnicakameleon.si

~ Za študente v stiski so nasveti in pomoč pod okriljem ljubljanske univerze na voljo denimo v okviru študentske svetovalnice, pod okriljem mariborske univerze pa pomoč denimo nudi Društvo študentov psihologije Maribor, za študente Univerze na Primorskem je na voljo Psihološka svetovalnica UP .

 

Nazaj
Različne vsebine za pomoč v stiski in težavah

Različne vsebine za pomoč v stiski in težavah

Zadnje objavljeno

Aktualno Prijavi se na ponedeljkove aktivnosti, v torek pa uživaj v gledanju filma in pripravi napoja

Krompirjeve počitnice tokrat v znamenju noči čarovnic

Pridruži se nam v ponedeljek 28. 10. 2024 od 10.00 do 14.00 ko se bomo ...

Aktualno Različne vsebine za pomoč v stiski in težavah

Ali veš kam se obrniti ob stiskah/težavah za pogovor?

Vsako leto 10. oktobra je svetovni dan duševnega zdravja. Gre za dan, ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A