Aktualno

Gradimo mostove do zaposlitve!

Kje se pa ti vidiš čez 2 leti? Gre tudi tebi to vprašanje na živce, ker morda še sam_a ne poznaš odgovora nanj? Nisi edini_a in razumemo te! Kaj pa, če bi imel_a nekoga, ki bi s tabo korak po korak odkrival, kaj je tisto, kar si želiš početi v življenju in kako lahko narediš korak v pravo smer do zaposlitve?

Pri iskanju zaposlitve imamo pogosto občutek, da se mladi znajdemo na enem in delodajalci na drugem bregu, vmes pa teče reka brezupa, ki je marsikoga že odnesla s seboj. Zato smo v Mladinskem centru Trbovlje in Mladinskem centru Šentjur združili moči, napeli možgane in zavihali rokave, da ti pri tem pomagamo – s projektom Most. Morda nam je narava v teh čudnih časih namenila čas, da zares spoznamo sebe in svoje želje, si postavimo konkretne cilje in poiščemo pot do njih - in to na edinstven način - iz domačega fotelja in v najbolj udobni trenirki!

Namen projekta Most je povečati zaposljivost in zaposlenost mladih z zmanjšanjem vrzeli med mladimi brezposelnimi in delodajalci preko metod mladinskega dela. Razvili smo model usposabljanj, ki rešuje izzive mladih ob vstopu na trg dela, preprečuje dolgotrajno brezposelnost in socialno izključenost, s spodbujanjem aktivne participacije v lokalnem okolju pa prispeva k pridobivanju splošnih, specifičnih kompetenc za večjo zaposljivost in k razvoju skupnosti, s čimer učinkuje na mlade, področje mladinskega dela in širše.
 

Kaj bomo počeli?

Projekt Most je zasnovan tako, da te preko interaktivnih usposabljanj postopoma vodi od spoznavanja sebe in svojih kariernih ciljev do prvega stika z delodajalci. Na tej poti pa nisi sam – čez vsebine te bodo vodili izkušeni mentorji, v vsaki skupini pa je prostora za 20 mladih. Mladih, ki so se znašli na podobnem razpotju kot ti, se soočajo z enakimi izzivi in tudi sami iščejo zaposlitev. Usposabljanja bodo potekala preko spletne platforme z uporabo različnih zabavnih orodij (npr. kvizov, videa, zabavnih spoznavnih nalog in izzivov zate). Do decembra 2020 bosta potekala dva sklopa usposabljanj z različnimi temami, v letu 2021 pa bomo izvedli še eno ponovitev obeh sklopov.

V prvem sklopu bomo spoznavali sebe in svoj potencial (kaj si želimo, v čem smo dobri, kako lahko svoje kompetence in vrednote predstavimo delodajalcu), si postavili karierne cilje in načrtovali korake do njihove uresničitve, raziskali drugačne oblike zaposlitve, ustvarili kreativni CV, odkrivati pasti zaposlitvenih oglasov ter pomembnost ustrezne komunikacije na zaposlitvenem razgovoru.

V drugem sklopu se bomo individualno, v parih ali manjših skupinah naučili prepoznati izzive iz okolja in jih reševali z novo pridobljenim znanjem projektnega dela – pri tem pa bomo pridobivali nove izkušnje (za v CV, seveda) in krepili svoje kompetence. Načrtovali in izvedli bomo dogodke, na katere bomo povabili potencialne delodajalce, z namenom, da širimo svoj krog poznanstev in odpiramo nova vrata do zaposlitve.
 

Kaj lahko pridobiš?

Nova poznanstva: na usposabljanjih se bomo družili mladi iz zasavske in savinjske regije.

Nova znanja in kompetence: osnove projektnega načrtovanja, osnove retorike, izdelava kreativnega CV-ja, NLP tehnike, prepoznavanje in ohranjanje lastnega potenciala, številne nove tehnike, s katerimi si lahko pomagaš ne le do zaposlitve, ampak tudi v vsakodnevnem življenju.

Nove izkušnje: prepoznavanje izzivov, s katerimi se srečujejo tvoji vrstniki ali prebivalci lokalnega okolja, načrtovanje aktivnosti za odpravo teh izzivov in organizacija dogodkov, simulacija zaposlitvenega razgovora, piljenje svoje predstavitve (t. i. pitcha).

Nova veze in poznanstva: spoznavni dogodki s potencialnimi delodajalci.

Uradno potrdilo o sodelovanju z opisanimi kompetencami, ki si jih okrepil_a na usposabljanju. Potrdilo ti lahko služi kot dobra referenca pri prihodnjih prijavah na delovno mesto.
 

Kakšni so pogoji za vključitev?

Starost med 15 in 29 let.

Nisi redno zaposlen_a (lahko si na primer študent_ka zadnjega letnika fakultete ali absolvent_ka, občasno delaš na avtorsko/podjemno pogodbo, nimaš pa sklenjene pogodbe za redno zaposlitev, si brezposeln_a oseba).

Izpolniš in podpišeš dogovor o sodelovanju na usposabljanjih v obsegu vsaj 90 ur.

Izpolniš anketni vprašalnik.

Prideš na prvo usposabljanje in si zgradiš most do svoje zaposlitve!
 

Kako se lahko vključiš in kdaj začnemo?

Uvodno srečanje v projektu bo v torek, 28. aprila 2020, ob 11.00 uri in bo potekalo v on-line (digitalni) obliki (potrebuješ torej osebni računalnik ali telefon in dostop do interneta). Kasneje pa se bomo srečevali v živo. Osebna srečanja so bolj učinkovita, bolje se med seboj povežemo in podpremo pri doseganju naših ciljev.

 


Predlagamo, da s prijavo pohitiš, saj bo uvodno srečanje že konec aprila!

Prijaviš se tako, da izpolniš .
 

Na kakršnokoli vprašanje ali pa če boš potreboval_a pomoč piši na enega izmed teh e-naslovov: irena.ivnik@mct.si (MC Trbovlje) ali ines@mladi-sentjur.si (MC Šentjur). Pri Ireni in Ines boš dobil_a nadaljnje napotke za sodelovanje.

 

 


Ines, Mladinski center Šentjur
03 747 18 01 ali ines@mladi-sentjur.si

Irena, Mladinski center Trbovlje
irena.ivnik@mct.si



Projekt Most delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Namen projekta je povečati zaposljivost in zaposlenost mladih z zmanjšanjem vrzeli med mladimi brezposelnimi in delodajalci preko metod mladinskega dela. Razvili smo model usposabljanj, ki rešuje izzive mladih ob vstopu na trg dela, preprečuje dolgotrajno brezposelnost in socialno izključenost, s spodbujanjem aktivne participacije v lokalnem okolju pa prispeva k pridobivanju splošnih, specifičnih kompetenc za večjo zaposljivost in k razvoju skupnosti, s čimer učinkuje na mlade, področje mladinskega dela in širše.

Nazaj

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Uvod v delo na daljavo

Prvi koraki k digitalnem nomadstvu

Zavod Ypsilon vabi na brezplačni dogodek “Prvi koraki k digitalnemu ...

Mladinski inkubator Prijavi se na program v tujini.

Program Millennium Fellowship 2024

United Nations Academic Impact in mreža študentskih središč Millenium ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A