Aktualno

Občina Šentjur ostaja mladim prijazna občina

Občina podaljšala certifikat "Mladim prijazna občina" za nova 4 leta

Občina Šentjur ostaja ena izmed 30-ih mladim prijaznih občin v Sloveniji. Certifikat Mladim prijazna občina je priznanje, ki ga za štiriletno obdobje podeljuje Inštitut za mladinsko politiko v sodelovanju s Skupnostjo občin Slovenije in pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja tistim slovenskim občinam, ki uspešno izvajajo ukrepe s področja mladinskih politik.

_ "Certifikat je lahko neke vrste kažipot mladim. Zakaj? Ker odraža stanje občine na področju mladine. Tiste občine, ki so nosilke certifikata izvajajo najrazličnejše ukrepe, kateri lajšajo mladim prehod v odraslo življenje. Seveda pa je tudi v občinah nosilkah certifikata še vedno dovolj prostora za nadgradijo ukrepov in s tem še izboljšanja kvalitete življenja mladih" je povedala Nina Bavčar Čargo, v. d. direktorice Inštituta za mladinsko politiko.


Tovrstni ukrepi so usmerjeni v vključevanje vedno novih generacij mladih, starih od 15 do vključno 29 let, v posamezne dele življenja družbe - predvsem pa v spodbujanje čim hitrejšega osamosvajanja mladih. Pri oceni uspešnosti izvajanja ukrepov je poseben poudarek namenjen področjem: participacije mladih, sistemskega ukvarjanja na področju mladine, izobraževanja, mobilnosti, zaposlovanja, stanovanjske politike, informiranja mladih, mladinskega organiziranja in sodelovanja v skupnih projektih.

_ Občina Šentjur je prvič prejela certifikat "Mladim prijazna občina" pred 4-mi leti, za obdobje 2013-2017. Z letošnjo jesenjo je podaljšala veljavnost certifikata za nadaljnja 4 leta.


Na letošnji podelitvi so v razpravi posebno pozornost posvetili vprašanju kako s certifikatom Mladim prijazna občina privabiti mlade v lokalno skupnost in kako jih informirati o vseh ukrepih, ki jih občine že izvajajo na področju mladinske politike. O tem so govorili: Nina Bavčar Čargo v. d. direktorice Inštituta za mladinsko politiko, Tilen Lamut predstavnik družbe za strateško komuniciranje Propiar in dr. Martina Rauter Inštitut za razvoj družbene odgovornosti.

Inštitut za mladinsko politiko bo tudi v prihodnje spodbujal slovenske občine, da začnejo sistematično urejati področje mladinske politike in s tem ustvarijo okolje, ki bo privlačno za življenje mladih. Pri tem pa se morajo zavedati, da univerzalnega recepta, ki bi odgovarjal na potrebe vseh mladih, ni. Kljub strokovni podpori, ki jo Inštitut za mladinsko politiko ponuja občinam pri sistemskem urejanju področja mladine, morajo te najprej same ugotoviti, kaj si tamkaj živeči mladi želijo. Šele nato se lahko izpeljejo ustrezni ukrepi, ki bodo odgovarjali na potrebe mladih. In kar je najpomembneje, poskrbeti morajo, da bodo za te ukrepe mladi tudi izvedeli.

Nazaj

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Se želiš udeležiti kulturno umetniških delavnic v Brežicah?

Prijavi se na kulturno - umetniške kolonije z namestitvijo v Brežicah

Si želiš 4 dni druženja, medsebojne inspiracije, izmenjave idej o ...

Mladinski inkubator Trening socialnih veščin

Trening socialnih veščin

Društvo Center za pomoč mladim vabi na Trening socialnih veščin. ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A