Aktualno

V štirih mesecih 12 članov šentjurskega Zaposlitvenega kluba dobilo zaposlitev

Štiri mesece je bil Aktivator prostor, kjer so se skoraj vsak torek družili mladi iskalci zaposlitve z namenom, da pridobijo čim več novih izkušenj in poznanstev ter seveda službo. Glavno načelo kluba je, da so udeleženci tisti, ki aktivno ustvarjajo program kluba. To pomeni, da morajo biti ves čas proaktivni pri iskanju priložnosti zase, se aktivno mrežiti z drugimi mladimi in tudi s potencialnimi delodajalci ter prispevati ideje za skupne dogodke v klubu.

 

Člani Zaposlitvenega kluba Šentjur so si na uvodnem srečanju zadali cilj, da bodo najboljši zaposlitveni klub v tej sezoni.

 

Že drugo sezono je Zaposlitveni klub potekal tudi v Šentjurju. Na nacionalni ravni pa se je konec maja zaključila že tretja sezona zaposlitvenih klubov za mlade, katerih idejni vodja in koordinator je Zavod Nefiks ob podpori blagovne znamke ORTO.

 

 

Odločeni, da bodo najboljši

Na uvodnem srečanju februarja letos so si člani šentjurskega Zaposlitvenega kluba zadali cilj, da bodo najboljši klub v sezoni. Po številu zaposlitev jim je to tudi uspelo, saj je od 20-ih zaposlitev dobilo 12 članov kluba. So pa kmalu ugotovili, da bodo morali pri iskanju zaposlitve biti precej bolj aktivni, kot so bili do sedaj. Poleg vsakodnevnega samostojnega iskanja razpisov in raznih neformalnih ali formalnih izobraževanj, tečajev in predavanj pa so tedensko za potrebe kluba organizirali razne dogodke, ki so jim omogočili pridobivati dodatno znanje, informacije in predvsem poznanstva.

 

Med drugim so gostili Teo Povše, kadrovnico iz agencije Adecco, ki jim je svetovala kako navezati stik z delodajalcem ter kako uspešno opraviti zaposlitveni razgovor.

 

Pri iskanju zaposlitve pomemben vtis daje tudi način, kako je zapisan življenjepis oziroma CV. V pomoč sta lahko tudi vedno bolj popularna CV vizitka in CV video. Pri izboljšanju življenjepisa so se udeleženci odločili, da si medsebojno pomagajo in drug drugemu svetujejo, kaj izboljšati in popraviti. Pomembna je tudi osebna predstavitev in vtis, ki ga pustimo pri delodajalcu. Člani zaposlitvenega kluba so tako pripravili minutno predstavitev t. i. Elevator pitch ter drug drugemu dali povratno informacijo o izboljšavah.

 

Člani zaposlitvenega kluba so si medsebojno pomagali z informacijami, izkušnjami in nasveti.

 

Veliko mladih je v času srečanj ugotovilo, da je njihov največji problem v tem, da pravzaprav ne vedo, kje želijo delati. Nekateri pa se soočajo še z velikim strahom pred neuspehom in navezovanjem novih stikov. Zato so nekaj časa namenili delu na sebi in s pomočjo vodje Mladinskega centra Šentjur, Laro Žmaher, izpolnili obsežen vprašalnik, ki jim je bil v pomoč pri oblikovanju kariernega načrta. Glavno spoznanje ob koncu načrtovanja je bilo, da veliko mladih sploh ne pozna dobro svojih želja in potencialov, zato tudi težje najde priložnosti zase na trgu dela.

 

Največ časa in energije pa so člani kluba vložili v pripravo in organizacijo podjetne aktivnosti. Vsi Zaposlitveni klub so pripravili svojo podjetno aktivnost. Njen namen je pridobivanje organizacijskih in podjetniških veščin. Med več idejami so se odločili, da organizirajo Pomladno pravljico za otroke. Tako so eno aprilsko sobotno dopoldne v Celju odprli tržnico, kjer so otroci ustvarjali okvirje za slike, okraševali Živkota, si poslikali obraz s svojimi pravljičnimi junaki, plesali z Žogico nogico in z zmajem Tolovajem.

 

Člani Zaposlitvenega kluba Šentjur so izvedli eno podjetno aktivnost. Več preberite .

 

Glavni namen Zaposlitvenega kluba je ta, da so mladi čim več v stiku z delodajalci. Zato so člani kluba na podlagi lastnih kariernih interesov naredili seznam delodajalcev, ter jih čim več tudi kontaktirali in se poskusili dogovoriti za sodelovanje.

 

Eden izmed tistih, ki so se odzvali je bil Bojan Planko iz podjetja Intersplet, ki upravlja s turističnimi portali Via Slovenia in Via Croatia. Mladim je predstavil svojo pot od ideje do realizacije ter jim tudi svetoval kako se podati na podjetniško pot. Prav tako pa je na podlagi razpisa zavoda za zaposlovanje omogočil zaposlitev eni izmed članic kluba.

Člane kluba je obiskala Maja Gerold, vodja poslovalnice Simobila v Celju, ki je prav tako predstavila svojo poklicno zgodbo, kako je od študentskega dela prišla na to odgovorno delovno mesto in s tem vlila upanje članom kluba, saj je ona dokaz, da se s trdim delom, da uspeti in napredovati. Obisk je bil pomemben tudi zato, ker se je eden od članov kluba uspel dogovoriti za opravljanje plačane prakse pri Simobilu.

 

Nasvet direktorice podjetja Fit media, ki pride prav vsakomur: "Četudi padeš, dokler veš kaj je tvoj cilj, ti bo uspelo."

 

Člani Zaposlitvenega kluba Šentjur so se uspeli dogovoriti za srečanje z direktorico podjetja Fit media. Imeli so priložnost obiskati to komunikacijsko in razvojno agencijo na področju trajnostnega razvoja. Direktorica mag. Vanesa Čanji jim je predstavila zgodovino, vrednote in vizijo podjetja. Izdajanje učbenikov in strokovnih publikacij ter izobraževanja na področju trajnostnega razvoja so rdeča nit njihovega delovanja. Še posebej so ponosni na revijo EOL (Embalaža. Okolje. Logistika.), ki je prva revija na področju trajnostnega razvoja pri nas, članki pa so delo kolektiva Fit medie. 
Direktorica je v zvezi z iskanjem zaposlitve članom podelila nasvet: "Četudi padeš, dokler veš kaj je tvoj cilj, ti bo uspelo." Izpostavila je tudi, da naj iskalec zaposlitve do podjetja, v katerem si želi delati, pristopi z dobro idejo in z njeno dobro predstavitvijo.
 


 

Nazaj

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Si želiš na izmenjavo na Poljsko?

Mladinska izmenjava v sklopu projekta DynamoEuro

APGA – Agencija za promocijo gibalnih aktivnosti vabi k prijavi na ...

Razpisi in natečaji Sodeluj na fotografskem natečaju.

Fotografski natečaj Fotovizije 2025: Rez

JSKD razpisuje državni natečaj za najboljše fotozgodbe. Razpisana tema ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A