Mladinski inkubator

Vabljeni na tečaj ustvarjanja dokumentarcev

Rok prijave: 11. marec 2016!

Socialna akademija iz Ljubljane organizira tečaj ustvarjanja dokumentarcev. Namenjen je mladim do 29. leta (študentje, mladi odrasli, srednješolci). Potekal bo v obliki začetnih skupnih predavanj, ki bodo nadgradila vaše filmsko znanje, nadaljeval pa se bo z individualnimi srečanji skupin, ki bodo snovale dokumentarec.

 

Ob prijavi izberite eno izmed predlaganih tem, ki vas najbolj nagovarja ali pa predlagajte svojo temo (znotraj prijavnice). Teme bo potrjeval kolegij Socialne akademije. O izboru teme boste obveščeni do 14. marca 2016. Predavanja bodo, do konca maja letos, večinoma potekala v učilnici Socialne akademije.

 

Prijave zbirajo do 11. marca 2016. Prijaviš se tako, da izpolniš .

 

Premiera dokumentarcev bo oktobra 2016 na festivalu Bivak. Za snemanja vam bo brezplačno na voljo oprema Socialne akademije.

 

 Razpisane teme: 

  • Naslednjih 25 let: Pred 25 leti jo je naša država mahnila na svojo neodvisno pot. Kaj mladim pomeni domovina? Jih to vprašanje sploh zanima? Si želijo biti del njene zgodbe ?
  • Mladi s.p.-ji – ali se tako da preživeti? Novodobni trg dela mladim ne ponuja več stalnih služb, ampak jih sili v samokreiranje služb in delo preko s.p.-jev. Kakšna je realnost dela preko s.p. in kakšen trend se kaže za prihodnost?
  • Cyberbullying: Problem medvrstniškega nadlegovanja in ustrahovanja je z razmahom tehnike in spletnih omrežij dosegel razsežnosti, ki jih stežka obvladujemo? Kakšni so vzroki, posledice tovrstnega ustrahovanja? Kakšne so možne rešitve?
  • Obsedenost s popotništvom: Te nenehno srbijo pete in enostavno moraš po svetu naokrog? Zakaj in čemu? Te zgodbe, ki jih srečaš na obhodih našega sveta, (z)ganejo do te mere, da si jih pripravljen deliti tudi z drugimi?
  • Kako se slovenske zgodovinske travne prenašajo na mlade? Katerih preteklih dogodkov v zgodovini našega naroda še nismo predelali in se o njih v slovenski družbi še danes krešejo iskre?
  • Coworking prostori: Kako delujejo, kakšni ljudje hodijo tja, kaj se tam dogaja, kaj dobivajo? Kateri taki prostori obstajajo v Sloveniji?
  • Zgodovina mladinskega dela: Od prve svetovne vojne pa vse do danes.

 

S pomočjo sofinancerjev so na Socialni akademiji omogočili, da je program za mlade do 29. leta brezplačen. Ob začetku programa se plača kotizacijo 30 EUR (nezaposleni) oz. 50 EUR (zaposleni), ki zagotavlja resnost pristopa udeležencev do usposabljanja in dela. Kotizacija se ob predložitvi končnega produkta vrne.

 

 

 Program: 

14. 3. 2016 od 17.00 do 20.00 

Kako se lotimo dokumentarca? predava Matjaž Feguš

21. 3. 2016 od 17.00 do 20.00

Mlada režiserka Hanna Szentpeteri bo predstavila različne vrste dokumentarcev in svoje izkušnje z njimi

Datumi bodo podani na uvodnem srečanju

Usposabljanje za delo s filmsko opremo (4 srečanja)

Datumi bodo podani na uvodnem srečanju

Usposabljanje za montažo (4 srečanja)


Vsaka skupina oz. vsak dokumentarec se bo srečevala tudi na samostojnih srečanjih, kjer bo na voljo posvetovanje z vsebinskim mentorjem in koordinatorko projekta.

 

Nazaj
Vir: Socialna akademija

Vir: Socialna akademija

Zadnje objavljeno

Aktualno Mladi za razvoj Šentjurja in Dobja

Rezultati 20. razpisa "Mladi za razvoj Šentjurja in Dobja"

Na razpis Mladi za razvoj Šentjurja in Dobja za šolsko oziroma ...

Razpisi in natečaji Želiš dobiti sredstva za svojo raziskavo?

Natečaj Postani promotor znanosti

Imaš inovativno idejo za raziskovalni projekt? Podjetje ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A