Razpisi in natečaji
44. Krkine nagrade, razpis za študente
Namenjen: študentom
Datum objave razpisa: četrtek, 30. januar 2014
Rok: ponedeljek, 7. julij 2014, do 23:59
Krka d. d. objavlja razpis za 44. Krkine nagrade za študente dodiplomskih, podiplomskih in doktorskih študijskih programov.
Povzetek besedila razpisa
K sodelovanju vabijo študente in dijake, ki ste oziroma boste svoje raziskovalne naloge z znanstvenih področij, povezanih z razvojem, proizvodnjo, vrednotenjem in kontrolo ter trženjem farmacevtskih surovin in izdelkov, končali v obdobju od 1. julija 2013 do 30. junija 2014 ter jih boste prijavili in oddali prek spletnih strani do 7. julija 2014.
Prijava:
Kandidati se v roku, določenem v razpisu, prijavijo na www.krkinenagrade.si.
V rubrike morajo vnesti zahtevane podatke in priložiti naslednje dokumente oz. datoteke:
- kratek povzetek naloge v slovenskem in angleškem jeziku, napisan v skladu z navodili, objavljenimi na spletni strani;
- podpisano soglasje mentorja in somentorja (skenirani dokument);
- nalogo;
- podpisano soglasje, da se v prijavi navedeni osebni podatki lahko uporabijo za obveščanje
- in da se lahko objavijo v zborniku nagrajencev.
Naloga mora biti pripravljena po navodilih, ki so v 6. točki tega izvlečka.
Kandidati:
Prijavijo se lahko:
- kandidati, ki študirajo na 1. stopnji bolonjskega programa oz. so študij končali do dopolnjenega 25. leta starosti;
- kandidati, ki so univerzitetne študijske programe (nereformirane) oz. prenovljene magistrske študije 2. stopnje bolonjskega programa praviloma končali do dopolnjenega 30. leta starosti;
- kandidati, ki so magistrski študij (znanstveni magisterij po starem podiplomskem študijskem programu) in specialistični študij končali do dopolnjenega 33. leta starosti;
- doktoranti, ki so doktorski študij 3. bolonjske stopnje (doktorski študij po starem ali novem programu) končali do dopolnjenega 35. leta starosti.
V izbor nagrajenih nalog Znanstveni odbor Sveta Sklada Krkinih nagrad praviloma uvrsti naloge, ki jih avtorji niso prijavili na druge podobne razpise oz. niso bile nagrajene. Če je bila naloga že prijavljena na druge razpise, je (so) avtor (avtorji) to dolžan (dolžni) navesti ob prijavi, Znanstveni odbor pa se odloči, ali bo prijavo sprejel ali pa jo bo zavrnil. Vsak kandidat lahko na posamezni razpis prijavi le eno nalogo, in to le enkrat na isti stopnji izobraževanja oz. študija.
Mentorji:
Mentor in somentor sta lahko udeležena pri več nalogah, če Svet Sklada Krkinih nagrad na podlagi prispelih prijav ne odloči drugače. Mentorji morajo izpolnjevati pogoje za mentorstvo, ki veljajo za izobraževalno inštitucijo, na kateri je bila naloga izdelana. Somentorji so lahko strokovnjaki, ki imajo končano vsaj eno stopnjo višjo izobrazbo od kandidata. Izjemoma, če gre za somentorja iz podjetja, morajo imeti univerzitetno izobrazbo, enakovredno 2. bolonjski stopnji.
Naloga:
Naloga, s katero se kandidat poteguje za Krkino nagrado, je pisno delo, ki temelji na ustvarjalnem in raziskovalnem delu mladih. Pri izboru nagrajenih nalog so osebni prispevek in inventivnost avtorja (avtorjev) ter njegova (njihova) znanstvenoraziskovalna ustvarjalnost pri izvedbi naloge pomembnejši od odličnosti uporabljenih eksperimentalnih metod. Izdelana je lahko posebej za prijavo na razpis za Krkine nagrade. Če ustreza razpisnim pogojem, lahko kandidati prijavijo tudi diplomsko, magistrsko ali doktorsko delo.
Naloga mora imeti na eni strani formata A 4 povzetek v slovenskem in angleškem jeziku, sledi kazalo, na koncu pa bibliografija. Pri podiplomskih nalogah (magistrski, specialistični in doktorski študij) mora biti na koncu (za bibliografijo) naveden še seznam prispevkov, objavljenih v okviru znanstvenih kongresov, člankov, patentnih prijav oz. patentov, ki so bili objavljeni oz. sprejeti v objavo in temeljijo izključno na rezultatih raziskovalne naloge, s katero kandidat kandidira na razpisu. Pri člankih mora kandidat poleg osnovnih podatkov o članku (podatki iz bibliografske baze COBISS) navesti tudi faktor vpliva revije (IF oz. JCR), v kateri je bil članek objavljen oz. sprejet v objavo, ter podatek, v katero četrtino spada revija (kategorija SE) glede na njen faktor vpliva. Če podatkov o vplivnosti revije ni, ocenjevalci in Znanstveni odbor niso dolžni sami pridobiti manjkajočih podatkov in teh člankov pri izboru ne upoštevajo. V ocenjevalni postopek je lahko izjemoma sprejeta tudi naloga, ki glede na obravnavano temo odstopa od zahtev, npr. naloga iz industrijskega oblikovanja.
Na prvi strani naloge mora biti napisano ime izobraževalne organizacije, naslov dela, ime in priimek avtorja, kraj, mesec in leto izdelave ter datum zagovora, če gre za zaključno nalogo študija.
Na drugi strani naloge je izjava, da je prijavljena naloga rezultat samostojnega raziskovalnega dela, ki jo je avtor dolžan podpisati. Navesti mora tudi podatke o mentorju in somentorju.
Ustrezno oblikovano nalogo z vsemi zahtevanimi podatki kandidati pripnejo kot datoteko (v obliki .pdf) ob prijavi na www.krkinenagrade.si v roku, ki je določen v razpisu.
Povezave:
Več informacij:
Vir: