Razpisi in natečaji

Razpis za 46. Krkine nagrade

Namenjen: dijakom

Datum objave razpisa: ponedeljek, 22. februar 2016

Rok: torek, 5. julij 2016, do 23:59

Dijake gimnazij in srednjih šol naravoslovnih in zdravstvenih smeri vabijo, da se prijavite na razpis za 46. Krkine nagrade.

 

 Povzetek besedila razpisa 

V Krki se zavedajo, da so mladi, inovativni kadri ključ za uresničevanje poslovnih načrtov in temelj za dobro poslovanje v prihodnosti. Zato mlade, željne znanja in odkritij, s Krkinimi nagradami že 45 let spodbujajo k raziskovanju in strokovni rasti.

 

 Prednostne raziskovalne teme: 

V Krki dijake spodbujajo k iskanju idej, zlasti če so povezane s Krkinimi interesnimi področji, to je s področji, ki se nanašajo na raziskave, razvoj, proizvodnjo, trženje ali uporabo zdravil. Na razpis lahko prijavite tudi naloge z drugih področij, vendar mora biti njihova tematika povezana s farmacevtsko industrijo in zdravili (npr. teme, povezane z razvojem, proizvodnjo, analiznim vrednotenjem, kontrolo kakovosti zdravilnih učinkovin, zdravil oz. farmacevtskih izdelkov, njihovim trženjem in uporabo). Posebej so zaželene naloge, ki bodo temeljile na eksperimentalnem delu (npr. v laboratorijih).

 

Pri izbiri tem in izvedbi nalog spodbujajo k čim večji samoiniciativnosti ter uporabi lastnih idej v zasnovi načrta naloge in njeni izvedbi, kar je pomembnejše od uporabe zapletenih sodobnih laboratorijskih tehnik in naprav.

 

Zaželena tematska področja raziskovalnih nalog dijakov:

  • kemija
  • farmacija
  • medicina
  • vede o materialih, posebej področje funkcionalnih polimerov, pomembnih za uporabo v farmaciji
  • biologija
  • biotehnologija
  • informacijske tehnologije v farmaciji
  • ekologija

O primernosti tem se lahko posvetujete s člani Znanstvenega odbora Sveta Sklada Krkinih nagrad (krkine.nagrade@krka.biz).

 

 Prijava: 

Kandidati se na razpis prijavijo prek obrazca, ki je dostopen na www.krkinenagrade.si.
Vanj morajo vnesti vse zahtevane podatke in priložiti naslednje dokumente oz. datoteke:

  • kratek povzetek naloge v slovenskem in angleškem jeziku, napisan v skladu z navodili, objavljenimi na spletni strani;
  • skenirano podpisano soglasje mentorja in somentorja (vzorec soglasja);
  • raziskovalno nalogo v pdf-formatu.

Naloga mora biti pripravljena po navodilih, glej odstavek "Naloga" spodaj.

 

 Kdo se lahko prijavi? 

Na razpis se lahko prijavijo dijaki gimnazij in srednjih šol naravoslovne in zdravstvene smeri, ki pripravljajo posamično ali skupinsko nalogo. Zaželena je skupinska prijava, saj s tem poudarjamo pomen timskega raziskovalnega dela. V skupini so praviloma največ trije dijaki.

 

V izbor nagrajenih nalog Znanstveni odbor Sveta Sklada Krkinih nagrad praviloma uvrsti naloge, ki jih avtorji niso prijavili na druge podobne razpise oz. niso bile nagrajene. Če je bila naloga že prijavljena na druge razpise, je (so) avtor (avtorji) to dolžan (dolžni) navesti ob prijavi, Znanstveni odbor pa se odloči, ali bo prijavo sprejel ali pa jo bo zavrnil.

 

Avtor (avtorji), ki se ponovno prijavlja (prijavljajo) na razpis za Krkine nagrade, je (so) to dolžan (dolžni) navesti v prijavi. V takšnem primeru o primernosti prijave odloča Znanstveni odbor. Predpogoj za sprejetje ponovne prijave istega (istih) avtorja (avtorjev) je, da se vsebina nove raziskovalne naloge ne prekriva s predhodno. Če gre v nalogi za nadaljevanje predhodnega raziskovalnega dela, se mora vsebina eksperimentalnega dela bistveno razlikovati od predhodne naloge, avtor (avtorji) pa mora (morajo) jasno napisati, da gre za nadaljevanje raziskovalne naloge, ki je bila poslana oz. nagrajena na predhodnem razpisu za Krkine nagrade (navesti je treba podatke o predhodni prijavi).

 

Avtor (avtorji) mora (morajo) praviloma imeti ob prijavi na razpis status dijaka. Izjemoma lahko Znanstveni odbor nalogo, ki je bila pripravljena v času od 1. julija do 30. septembra predhodnega leta, ko je (so) avtor (avtorji) formalno še imel (imeli) status dijaka, nalogo pa je (so) na razpis prijavil (prijavili) naslednje leto, ko je (so) imel (imeli) študentski status, sprejme v postopek ocenjevanja in izbora nagrajenih nalog na osnovi predhodnega soglasja. Znanstveni odbor lahko na osnovi strokovne ocene takšno nalogo uvrsti tudi v kategorijo študentskih nalog, če izpolnjuje kakovostna merila za takšno odločitev. O svoji odločitvi glede uvrstitve naloge v drugo kategorijo razpisa Svet Sklada Krkinih nagrad obvesti avtorja (avtorje) najkasneje v treh tednih po koncu razpisa.

 

 Mentorji: 

Mentor in somentor lahko sodelujeta pri več nalogah, če Svet Sklada Krkinih nagrad na podlagi prispelih prijav ne odloči drugače. Mentor mora biti praviloma iz izobraževalne inštitucije, iz katere je (so) avtor (avtorji), ki je (so) prijavil (prijavili) nalogo.

 

 Naloga: 

Naloga, s katero se kandidat poteguje za Krkino nagrado, je pisno delo, ki temelji na ustvarjalnem in raziskovalnem delu mladih. Pri izboru nagrajenih nalog so osebni prispevek in inventivnost avtorja (avtorjev) v izvedbi naloge ter njegova (njihova) znanstvenoraziskovalna ustvarjalnost (razumevanje problema in iskanje rešitev) pomembnejši od uporabe novih, kompleksnih eksperimentalnih metod, izvedenih na sodobnih visokotehnoloških aparaturah. Pripravljena je lahko posebej za razpis za Krkine nagrade. Kandidati lahko teme izberejo s seznama, objavljenega v razpisu, ali izberejo drugo temo s področja farmacije, kemije, biokemije, biotehnologije, medicine ali drugih področij, ki pa mora biti čim bolj povezana s farmacevtsko industrijo in zdravili (npr. z razvojem, proizvodnjo, analiznim vrednotenjem, kontrolo kakovosti zdravil oz. farmacevtskih izdelkov, njihovim trženjem in uporabo).

 

Naloga mora imeti naslovno stran, ki mora vsebovati naslov naloge in podatke o avtorjih.

 

Na drugi strani je treba navesti podatke o:

  • izobraževalni inštituciji oz. inštitucijah, na katerih se avtor (avtorji) v času prijave šola (šolajo);
  • mentorju in somentorju;
  • prijavi na drugi razpis oz. nagradi, ki jo je naloga prejela pred prijavo na razpis za Krkine nagrade;
  • morebitni predhodni prijavi istega avtorja na pretekli razpis za Krkine nagrade.

Tej strani je treba priložiti podpisano izjavo avtorja (avtorjev), da je prijavljena naloga rezultat samostojnega raziskovalnega dela.

 

Sledijo naslednje vsebine:

  • kratka povzetka v slovenskem in angleškem jeziku na eni strani formata A 4;
  • vsebina (kazalo);
  • seznam kratic in okrajšav, uporabljenih v nalogi;
  • uvod;
  • namen dela;
  • eksperimentalni del s podatki o uporabljenem materialu in opisom raziskovalnih metod;
  • rezultati z razpravo;
  • zaključek oz. sklep;
  • seznam uporabljenih virov oz. bibliografija (viri morajo biti navedeni v skladu z zahtevami revije Farmacevtski vestnik, ki so objavljene na www.sfd.si/uploads/Navodila%20za%20avtorje.pdf).

Ustrezno oblikovano nalogo z vsemi zahtevanimi podatki kandidati kot datoteko (v pdf-formatu) pripnejo ob prijavi na www.krkinenagrade.si v roku, ki je določen v razpisu.

 

 Povezave: 

 

 

 Več informacij: 

Krka d.d.

krkine.nagrade@krka.biz

 

 Vir: 

https://www.krkinenagrade.si/sl/razpis/izvlecek-pravil-za-dijake

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Si želiš na izmenjavo na Poljsko?

Mladinska izmenjava v sklopu projekta DynamoEuro

APGA – Agencija za promocijo gibalnih aktivnosti vabi k prijavi na ...

Razpisi in natečaji Sodeluj na fotografskem natečaju.

Fotografski natečaj Fotovizije 2025: Rez

JSKD razpisuje državni natečaj za najboljše fotozgodbe. Razpisana tema ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A