Razpisi in natečaji

Razpis za prijavo na 3. izobraževanje trenerk in trenerjev učenja človekovih pravic v RS po programu Sveta Evrope Kompas

Namenjen: mladim prostovoljcem, NVO aktivistom, mladinskim delavcem, učiteljem, pripadnikom etničnih skupin, socialnim, strokovnim delavcem in uradnikom

Datum objave razpisa: četrtek, 8. avgust 2013

Rok: nedelja, 1. september 2013, do 23:59

Center za državljansko vzgojo (CDV) objavlja razpis za prijavo na 3. izobraževanje trenerk in trenerjev učenja človekovih pravic v Republiki Sloveniji (RS) po programu Sveta Evrope Kompas.

 

 Povzetek besedila razpisa 

 Namen in potek izobraževanja: 

Center za državljansko vzgojo (CDV) bo v času od 1. do 29. oktobra 2013 v sodelovanju z Direktoratom za kulturo, šolstvo, mladino in šport Sveta Evrope organiziral 3. nacionalno usposabljanje za pridobitev naziva: "trener(ka) učenja človekovih pravic po programu Sveta Evrope KOMPAS".

 

Izobraževanje bo potekalo preko interneta (elektronska pošta, izobraževalni portal Centra za državljansko vzgojo, aktivno sodelovanje na blogu) in v obliki praktičnega 5-dnevnega usposabljanja, ki bo izvedeno od 25. - 29. oktobra 2013 v Mariboru.


Izobraževanje bodo vodili mednarodno priznani strokovnjaki za učenje človekovih pravic in strokovni sodelavci Centra za državljansko vzgojo Elena Begant, Romana Franković in Mitja Blažič.


Motivirano prijavnico, ki je sestavni del tega razpisa, morajo kandidati poslati na e-naslov info@eipcdv.si najkasneje do 1. 9. 2013. Komisija bo opravila pregled prispelih prijav in obvestila izbrane kandidate/ke o izboru oz. neizboru do 5. 9. 2013 na njihov elektronski naslov. Izbrani kandidati bodo povabljeni k podpisu izobraževalne pogodbe.

 

 Izobraževanje je namenjeno: 

  • mladim prostovoljcem, NVO aktivistom in mladinskim delavcem, ki bi se radi poučili o učenju človekovih pravic in to znanje prenašali mladim in ga vključevali v svoje projektne/redne aktivnosti;
  • vsem mladim pripadnicam in pripadnikom etničnih in narodnostnih manjšin v RS (tako ustavno priznanih kot tudi nepriznanih) ter ranljivih skupin, ki bi lahko s pridobljenim znanjem pomagali sebi in svojim bližnjim;
  • mlajšim aktivistkam in aktivistom nevladnih organizacij, ki delujejo v okviru zagotavljanja človekovih pravic iz vseh področij oz. izvajajo programe proti diskriminaciji;
  • socialnim delavcem, strokovnim delavcem in uradnikom, ki se v okviru svoje dela srečujejo s predstavniki manjšin ter ranljivih skupin v RS in potrebujejo specifična znanja s področja človekovih pravic;
  • učiteljicam in učiteljem, ki bi radi spoznali metodologijo problemskega učenja ter razvijanja ključnih kompetenc.

 

 Pogoji za prijavo so: 

  • izražena motivacija za pridobitev in multiplikacijo znanj s področja učenja človekovih pravic in aktivnega državljanstva;
  • poznavanje uporabe interneta in elektronske pošte ter nemoten dostop do medmrežja v času trajanja izobraževanja;
  • pripravljenost svoje znanje še vsaj leto dni po zaključku usposabljanja aktivno posredovati mladim in širiti vedenje o pomenu človekovih pravic, aktivnega državljanstva in oblikah boja proti diskriminaciji;
  • pripravljenost tudi po zaključku izobraževanja aktivno sodelovati v projektih za zaščito manjšin, promocijo aktivnega državljanstva in učenje človekovih pravic v RS.

Zaželene so izkušnje s področja učenja človekovih pravic oziroma aktivnega državljanstva, vendar niso pogoj za prijavo.

 

 Cilji in delovanje programa KOMPAS: 
COMPASS je program Sveta Evrope, katerega cilj je usposabljanje in aktivacija mladih na področju aktivnega državljanstva ter človekovih pravic, kakor tudi vključevanje obojih v vse segmente mladinskega dela in mladinskih politik.

 

V RS ima zavod CDV pooblastilo Sveta Evrope za izvajanje nacionalnega programa KOMPAS od leta 2005 in je tudi v sodelovanju z založbo DZS organiziral prevod in natis priročnika KOMPAS. Strokovni tim nacionalnih trenerjev z licenco SE KOMPAS sodeluje pri številnih projektih v različnih nevladnih in vladnih organizacijah in inštitucijah ter že osem let aktivno sooblikuje izobraževalne ter mladinske politike, skozi svoje delo vpliva na poznavanje ter implementacijo osnovnih človekovih pravic med mladimi, pripadniki etničnih in narodnostnih manjšin ter v depriviligiranih in ranljivih skupinah prebivalcev.


Vodja programa na nacionalni ravni je Elena Begant, programska direktorica CDV in priznana mednarodna strokovnjakinja za področje učenja človekovih pravic. Je tudi članica upravnega odbora največje neodvisne evropske mreže za demokracijo in človekove pravice DARE, sodelavka OVSE/ODIHR, strokovnjakinja mrež EIP/CIFEDHOP, NECE ter Sveta Evrope/EYCB. Je avtorica in prevajalka številnih strokovnih publikacij in priročnikov s področja učenja človekovih pravic.

 

 Pogoj za pridobitev naziva trenerka/trener: 
Naziv in certifikat Sveta Evrope bodo dobili vsi udeleženci izobraževanja, ki bodo aktivno sodelovali vseh 29 dni izobraževanja (na daljavo in v praktičnem delu) in ki bodo dosegli načrtovane rezultate.

 

 Cena izobraževanja: 
Cena celotnega izobraževanja znaša 1.200 EUR in je plačljiva v dveh obrokih pred pričetkom izobraževanja. V ceno so všteti vsi izobraževalni materiali ter nastanitev in prehrana v času praktičnega usposabljanja.

 

Na osnovi prijavnic bo strokovni tim izbral 25 udeleženk/cev, katerim bomo ceno izobraževanja (vključno z nastanitvijo in prehrano v času seminarja) v celoti pokrili iz sredstev, pridobljenih strani Sveta Evrope. Za njih bo izobraževanje brezplačno. Prednost bodo imeli mladi (do 29. leta starosti) in pripadnice/ki ranljivih skupin.

 

 Rok in način prijave: 

Kandidati/ke se prijavijo s priloženo prijavnico po elektronski pošti na naslov: info@eip-cdv.si najkasneje do 1. septembra 2013. Izbiro kandidatov bo opravil strokovni tim Centra za državljansko vzgojo. Kandidati bodo obveščeni o izbiri do 5. septembra.

 

 Povezave: 

 

 

 Več informacij: 

info@eip-cdv.si

 

 Vir: 

http://www.eip-cdv.si/kompas.html

SHIFT + A