Aktualno

Alice napolnile Aktivator in navdušile publiko

Skupina Alice so se prvič predstavile pred šentjursko publiko v ponedeljek, 24. avgusta, v Aktivatorju in obiskovalce Kulturnega prepiha navdušile. Neža Zdolšek, Samanta in Tjaša Pahole ter Izza Šentjurc, članice skupine Alice, so predstavile tudi avtorsko glasbo. Premierno so predstavile pesem z naslovom Milkshake, ki so jo ustvarile v sklopu mladinske oddaje na TV Slovenija. Polurna oddaja se posveča mladim glasbenim ustvarjalcem in bo na ogled čez nekaj tednov.

 

 

Alice so relativno mlada skupina, nastale so pred slabim letom dni, a so zelo aktivne. V enem letu so napisale 3 komade, še 3 pa imajo v delu. Prvo pesem so v glasbenem studiu posnele že po treh mesecih delovanja. Veliko delajo na besedilih, saj verjamejo, da se marsikdo, ne glede na starost, najde v njih.

 

Kulturni prepihi so namenjeni mladim ustvarjalcem iz občine Šentjur, ki pišejo, pesnijo, rišejo, pojejo ali še kako drugače ustvarjajo, da se predstavijo lokalni skupnosti.

 

Tudi ime skupine so skrbno izbrale. Moralo je biti sproščeno in hkrati misteriozno. Spomnile so se na Alico v čudežni deželi in od takrat se imenujejo Alice. Žanrsko se uvrščajo v pop-rock in z avtorsko glasbo nagovarjajo mlajšo populacijo.

 

Nazaj

Zadnje objavljeno

Razpisi in natečaji Deli svojo ustvarjalno delo, do 20. 2. 2025 za gledališče in sodobni ples oz. do vključno 15. 3. 2025 za vse ostalo

Festival dijaške ustvarjalnosti Transgeneracije 2025

Cankarjev dom napoveduje Festival dijaške ustvarjalnosti ...

Mladinski inkubator Znaš prepoznati pasti interneta?

Znaš varno in kritično delovati v digitalnem svetu?

Portal mlad.si, ki deluje pod okriljem Urada RS za mladino, dnevno ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A