Aktualno

Druženje mladih iz treh pobratenih občin v Saint Florent sur Cheru

Tudi letos je v majskem srečanju pobratenih občin Neu Anspach (Nemčija), Saint Florent sur Cher (Francija) in Šentjurja potekala mladinska izmenjava z naslovom "Building the future".

Tokrat je v Saint Florent sur Cher potovalo 12 učencev OŠ Blaža Kocena Ponikva. Skupaj 48 mladih je med 21. in 28. majem gradilo prihodnost, "Building the future" je bila osrednja tema mladinske izmenjave francoskih gostiteljev. Udeleženci so teden dni spoznavali kulturo, šolski sistem, način življenja in kulinariko Francije. Ustvarjali in sodelovali so na gledaliških in športnih delavnicah ter spoznavali razlike še pri načinu ločevanja odpadkov, ponovne uporabe surovin in materialov. Obiskali so še adrenalinski park in si ogledali srednjeveški grad Guedelon, ki ga gradijo na enak način in z enakimi materiali, kot v 13. stoletju.



  Nekaterim mladim so gostiteljske družine pripravile pravo kulinarično presenečenje, za večerjo so jim postregli polže. 

 

Letos so se mladinske izmenjave povečini udeležili učenci, ki so vrstnike iz Nemčije in Francije gostili leta 2015. Že naslednje leto pa bodo sodelovali učenci OŠ Slivnica pri Celju, ko bo srečanje pobratenih občin ponovno v Šentjurju. 

Nazaj

Zadnje objavljeno

Razpisi in natečaji Deli svojo ustvarjalno delo, do 20. 2. 2025 za gledališče in sodobni ples oz. do vključno 15. 3. 2025 za vse ostalo

Festival dijaške ustvarjalnosti Transgeneracije 2025

Cankarjev dom napoveduje Festival dijaške ustvarjalnosti ...

Mladinski inkubator Znaš prepoznati pasti interneta?

Znaš varno in kritično delovati v digitalnem svetu?

Portal mlad.si, ki deluje pod okriljem Urada RS za mladino, dnevno ...

Dogodki za mlade

SHIFT + A